Bezpieczeństwo

Zamów broszurę informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa prac na wysokości. Firma FARAONE wykonuje też usługi związane z przeglądami drabin.Szczegóły w załączniku.

Dla Faraone budowa urządzenia zgodnego z obowiązującymi normami to dopiero początek. Dlatego też wszystkie drabiny Faraone zostały zbudowane zgodnie z normą EN131 oraz zatwierdzone przez Instytut Politechniczny w Mediolanie. Wszystkie przenośne rusztowania są budowane zgodnie z normą EN1004 oraz zatwierdzone przez ISPESL. Wszystkie platformy Faraone są zbudowane zgodnie z normą EN280 oraz zatwierdzone przez jednostki uprawnione do certyfikacji CE. Certyfikacja CE nie ma zastosowania dla drabin i przenośnych rusztowań. Muszą one być zgodne z Normą Europejską lub z DL81. Jak już zostało to powiedziane, Faraone ma na celu budowanie drabin, przenośnych rusztowań oraz podnośników koszowych odznaczających się największym możliwym bezpieczeństwem, znacznie wykraczając poza minimalne wymagania Norm, ponieważ bezpieczeństwo oraz szybkość pracy stanowią dla Faraone integralną część misji spółki.

PATENTY FARAONE DLA BEZPIECZEŃSTWA PRACY Z DRABINAMI I RUSZTOWANIAMI PRZENOŚNYMI

SZCZEBLE O SZEROKOŚCI 30 cm.


W celu zapewnienia maksymalnej stabilności i komfortu drabiny, szczebel musi być tak głęboki, jak to możliwe, o nachyleniu umożliwiającym wygodne wspinanie. Norma wymaga, by szczebel miał co najmniej 8 cm głębokości. Faraone oferuje szeroki asortyment płaskich szczebli o szerokości 13 cm, 15 cm i 30 cm, o nachyleniu 60 i 45 stopni. Im bardziej nachylona jest drabina, tym łatwiej się na nią wspiąć. Modele drabin wyposażone w taką innowację w zakresie bezpieczeństwa to smt, mft, smft, mag, spf, sag, sge, domus, sgp, teles tt, cm oraz wszystkie modele linii specjalnej.

BEZPIECZNY PODŁOKIETNIK W TELES TT


Wielofunkcyjne drabiny teleskopowe są bardzo wygodne dzięki ich uniwersalności. Mogą być stosowane jako drabiny opierane, drabiny dwustronne lub drabiny schodowe, jednak mogą pojawiać się różnego rodzaju ukryte zagrożenia dla stabilności pracownika, ponieważ drabina wyposażona jest w szczeble o szerokości 3 cm oraz nie posiada zabezpieczenia w górnej części. Dlatego też Faraone, dążąc do zaoferowania maksymalnego możliwego bezpieczeństwa, opatentowała zdejmowany podłokietnik ze szczeblem o szerokości 15 cm, który operator może umieścić w miejscu, w którym pracuje, co zapewnia mu bezpieczny uchwyt, wyjątkową stabilność oraz komfort dla stóp.

SYSTEM MOCOWANIA STOPNIA Z WYKORZYSTANIEM TECHNOLOGII LOTNICZEJ

W celu zagwarantowania długotrwałej stabilności drabiny, system mocujący musi zapewnić, że drabina nie będzie się poruszała. Zwykle do mocowania płaskich szczebli w drabinach dwustronnych stosowane są nity. Jednakże takie rozwiązanie, pomimo że jest często stosowane, powoduje problem luzowania się, co po pewnym czasie powoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa. Innym rozwiązaniem jest spawanie aluminiowych części. Jednak nawet to rozwiązanie stwarza problemy związane z odpornością na zmęczenie materiału, a po kilku latach drabina będzie musiała zostać wyrzucona. Faraone wynalazł system mocowania przy pomocy aluminiowych kołków rozporowych, które zapobiegają ruszaniu się drabiny, umożliwiając jej długą trwałość bez osłabiania konstrukcji drabiny. To rozwiązanie jest zwykle stosowane do montowania elementów w samolotach. Modele wyposażone w tę innowację to teles tt, lady, domus, nd, ndl, sella.

WYSOKOELASTYCZNE ELEMENTY przeciążane wyginają się, ale nie łamią.

Dla Faraone, wszystkie elementy konstrukcyjne istotne dla osobistego bezpieczeństwa muszą posiadać właściwości, które w sytuacji przeciążenia powodują wyginanie, ale nie złamanie elementów. Operator nie dozna żadnych obrażeń, kiedy element drabiny się wygnie. Wystarczy tylko wymienić uszkodzony element, a drabina będzie jak nowa. W przypadku zastosowania elementów nieporowatych, takich jak elementy wykonane z odlewów aluminiowych, które mogą ulec nagłemu złamaniu, powstaje ryzyko poważnych obrażeń operatora. W związku z powyższym przestawiamy video porównujące przeguby z odlewanego aluminium dostępne na rynku a odlewane stalowe przeguby Faraone. Cały zakres produktów Faraone jest wyposażony w tę podstawową właściwość gwarantującą bezpieczeństwo.

WYSOCE BEZPIECZNA PODSTAWA STABILIZUJĄCA

Rozporządzenie 81 oznacza, że drabina opierana musi zostać przymocowana przed zastosowaniem. Faraone utrzymuje, że pierwszym krokiem dla zaoferowania operatorowi największego możliwego bezpieczeństwa jest maksymalnie antypoślizgowa podstawa. Dlatego opatentowaliśmy dużą dwu-komponentową podstawę z konstrukcją główną z wytłaczanego aluminium i cienkiej części z miękkiego, antypoślizgowego plastiku. Ten system gwarantuje bezpieczne i dostateczne oparcie zapewniając najlepszą możliwą stabilność dla każdego typu drabiny. Modele wyposażone w tę innowację to smt, cm, seria 150, seria 200, mft. Faraone oferuje w standardzie pasy do zakotwienia drabiny w miejscu oparcia dla drabin przedłużanych co jest kolejną właściwością gwarantującą bezpieczeństwo.

MOCOWANIE SZCZEBLI SWORZNIOWYCH Z 16 PUNTAKMI ROZPOROWYMI Z KAŻDEJ STRONY

Wszystkie szczeble sworzniowe są mocowane za pomocą 16-punktowego hydraulicznego systemu rozporowego o dużej mocy, który wciska szczebel w słupki w 16 różnych miejscach, co gwarantuje długotrwałą stabilność. Faraone stosuje również szczeble sworzniowe z sekcjami 30x30 dla serii 150 oraz szczeble 35 x 35 dla serii 200, wyjątkowe w swej kategorii. Szczebel 28 x 28 wystarczy do zapewnienia zgodności z Normą EN131, jednak Faraone idzie dalej. Słupki stosowane przez Faraone mają grubość 1,2 do 2,5 mm. Również w tym przypadku wykraczamy poza standardowe wymogi Normy En131 wynoszące 1,2 mm.

ALUMINIOWE RUSZTOWANIA PRZENOŚNE FARAONE

Faraone opracowała swoje przenośne rusztowania w taki sposób, by stały się naturalnie bezpieczne. Poczynając od zamykanej podstawy umożliwiającej szybki i bezpieczny montaż podstawowego modułu. Jest to niemożliwe dla rusztowań żelaznych z podstawą ważącą 40 kg, podczas gdy aluminiowa waży tylko 12 kg. Aluminium jest wysoko wytrzymałe i lekkie. Znacznie trudniej jest zamontować żelazny element boczny ważący około 16 kg, niż lekki aluminiowy o wadze 7 kg. Aluminiowe rusztowanie Faraone składa się ze średnio 50% mniej elementów niż rusztowanie żelazne. Rusztowania Faraone oszczędzają czas i pieniądze, zapewniając najlepsze cechy bezpieczeństwa w kategorii. Powierzchnie robocze posiadają aluminiową ramę oraz lżejszą i trwalszą fenolową powierzchnię drewnianą. Przenośne rusztowania Faraone to jedyne rusztowania zatwierdzone przez ISPESL oraz zgodne z Normami EN1004, co umożliwia zastosowanie ich bez zakotwienia.

PATENTY FARAONE DLA BEZPIECZEŃSTWA PODNOŚNIKÓW KOSZOWYCH

CCS, system kontroli łańcuchów podnoszących, umożliwia utrzymywanie pod stałą kontrolą łańcuchów podnoszących, bardzo ważnych w podnośnikach koszowych. W przypadku zużycia, system powiadamia o konieczności wykonania przeglądu, dzięki czemu nie ma potrzeby prowadzenia okresowej kontroli łańcuchów.